Programok

2017.12.05.

Advent Sopron

Nyugat-Dunántúl
Advent Sopron

A Soproni Advent rendezvénysorozat 2017. december 1.- december 23. között lesz, amelynek Sopron Fő tere és a Várkerület ad otthont. Az idei évben is hamisítatlan karácsonyi hangulattal, fenyő- és fahéjillattal, étel- és italfinomságokkal, kézműves termékekkel várjuk a kedves soproniakat és Sopronba látogató vendégeinket a város Fő terére ill. a megújult Várkerületre.
 

Rendezvényünkön a téren felállított óriás fenyőfa, a hívogató betlehem és a mindenki számára figyelemdelkeltő adventi kalendárium sokszínűsége mellett megtalálja a legkiválóbb hazai kézműves remekeket, kiváló ajándékokat vásárolhat a kirakodóvásárban és meleg finomságokkal kényeztetheti magát a kedves látogató. Teakülönlegességek, forralt bor, puncs és természetesen a gyerekpuncs mellett, kicsik és nagyobbak is örömüket lelhetik a színpadi programokban, ahol Sopron szinte valamennyi iskolája és óvodája is bemutatja műsorát. A legkisebbek és a kicsit nagyobbak után Sopron ismert és kevésbé ismert, de feltörekvő tehetségei csillogtatják meg tudásuk legjavát.

Programjaink során nem feledkezünk meg az ünnepvárás meghittségéről sem, minden vasárnap közösen gyújtjuk meg hatalmas adventi koszorúnk egy-egy újabb gyertyáját.

Részletes program:

2017. december 1. (péntek)

*Várkerület*
17:30 - Pendelyes Néptáncegyüttes műsora
18:00 - Ünnepélyes megnyitó
19:00 - R.Class együttes koncertje

*Fő tér*
17:00 - Vackor Együttes ünnepváró gyermekműsora

2017. december 2. (szombat)

*Várkerület*
17:30 – Radler Swing
19:30 – Varnyú Country zenekar gyermekműsora

*Fő tér*
17:00 – Figurás Banda
18:00 – Boka színház gyermekműsora

2017. december 3. (vasárnap)

*Várkerület*
17:00 – Sanzon zenekar – Sanzonok a nagyvilágból
19:00 – Repeta zenekar

*Fő tér*
17:00 - Sík Frida színművész adventi műsora
18:00 - Az első adventi gyertya közös meggyújtása

2017. december 5. (kedd)

*Várkerület*
18:00 - SativuS
19:30 - Kiss József karácsonyi gitármuzsika

*Fő tér*
18:00 - T. Horváth József Adventi ének

2017. december 6. (szerda)

*Várkerület*
19:30 - Váradi Jazz

*Fő tér*
17:00 - Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Karácsonyváró műsora
17:30 - Dudora Zenekar – Pikulás Mikulás gyermekműsor

2017. december 7. (csütörtök)

*Várkerület*
18:00 - Fajkusz Banda
19:30 - Blues Hangers

*Fő tér*
17:00 - Jegenye Sori Óvoda – Decemberi Álom
18:00 Fusion Swing Band

2017. december 8. (péntek)

*Várkerület*
18:00 - Helga Jazz
19:00 - Soltész Rezső
20:00 - „Jazz in the Night” – Kondi és Barátai

*Fő tér*
17:00 - Halász utcai Tagóvóda – Pásztorok a Hegyen
18:00 – Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI ünnepváró műsora
19:00 – 2 Beat

2017. december 9. (szombat)

*Várkerület*
17:00 – Jazz Dance Academy
19:00 – Brass Line
20:00 – Roland Company

*Fő tér*
18:00 – Country Five
19:00 – Kiss Noró és Papp Attila műsora

2017. december 10. (vasárnap)

*Várkerület*
17:00 – Musical és Operett válogatás – Simon Andrea és Savanyu Gergely
19:00 – Utcabál a Scarbantia Zenekarral

*Fő tér*
17:00 - Drazsé Zenekar
18:00 – A második adventi gyertya közös meggyújtása
19:00 – A Liszt Ferenc Pedagógus Énekkar ünnepi koncertje

2017. december 12. (kedd)

*Várkerület*
17:00 – Fáy Karácsonyfái
18:00 – Bendzso Duó
19:30 – Járóka Jenő Adventi Dallamok

*Fő tér*
17:00 – Hermann Alice Óvoda – Karácsonyi Manók
18:00 – Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI – Karácsonyi Népdalcsokor

2017. december 13. (szerda)

*Várkerület*
19:00 – Szarka Gyula (GHYMES) ünnepi műsora

*Fő tér*
16:00 - Dózsa György utcai Tagóvóda – Karácsonyi Csillagok
17:00 - Jereváni Kék Óvoda – Karácsonyi Csengettyűk
18:00 - Tóth Antal EGYMI – Karácsonyi Kavalkád
19:30 - Váradi Classic

2017. december 14. (csütörtök)

*Várkerület*
17:00 - Doborjáni Ferenc EGYMI – Girbe-görbe Fenyő
19:30 - Art Líra

*Fő tér*
17:00 - Király Jenő utcai Tagóvoda – Méhecskék Adventi Tánca
18:00 - Balfi Tagiskola ünnepváró műsora
19:00 - Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum karácsonyi műsora

2017. december 15. (péntek)

*Várkerület*
18:00 - Sopron Táncegyüttes ünnepi gálaműsora
19:00 – KIKI (Első Emelet)
20:00 – Prakker Zenekar

*Fő tér*
17:00 - Trefort téri Óvoda közös ünnepvárása
18:00 - Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola – „Téli mesék”
19:00 - Szilágyi Marika és Fülöp Adrián – Jazz standardek

2017. december 16. (szombat)

*Várkerület*
18:00 - The Messengers Band
20:00 - Blue Café Band

*Fő tér*
17:00 - Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI-Menjünk mi is Betlehembe
18:00 - Tánc- és Vers Advent (Darida Pyshmintseva és Andrej Potapov Orosz Táncművészek és Ács Tamás színművész)
19:00 - Kiss Noró és Majnovics Vera Adventi műsora

2017. december 17. (vasárnap)

*Várkerület*
17:00 - Song Office Énekiskola
19:00 - Quartetto

*Fő tér*
17:00 - Dudora Zenekar – Betlehembe kéne menni
18:00 - A harmadik adventi gyertya közös meggyújtása

2017. december 19. (kedd)

*Várkerület*
18:00 - Gárdonyi Géza Általános Iskola énekkarainak közös karácsonyi műsora
19:00 - Kiss József Gitármuzsika

*Fő tér*
17:00 - Széchenyi István Gimnázium karácsonyvárása
18:00 - Handler Nándor Szakképző Iskola – „Érted is ég a gyertyaláng… Ünnepre híva adal”

2017. december 20. (szerda)

*Várkerület*
18:00 - Figurás Banda
19:30 - Lendvai Duó

*Fő tér*
17:00 - Kozmutza Flóra EGYMI Karácsonyi műsora
18:00 - Horváth József AMI kórusai – Advent Hangjai
19:00 - Grappa Jazz

2017. december 21. (csütörtök)

*Várkerület*
18:00 - Crazy Daisy Jug Band
19:00 - Present Day

*Fő tér*
17:00 - Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI Karácsonyi dalok angol és német nyelven
18:00 - Bánfalvi Óvoda-Giling-galang, karácsonyra szól a harang

2017.december 22. (péntek)

*Várkerület*
18:00 - Dirty Dance Sopron – Adventi Fergeteg
19:00 - VARGA MIKLÓS
20:00 - Szénási Group

*Fő tér*
18:00 Járóka Jenő – Adventi dallamok

2017. december 23. (szombat)

*Várkerület*
17:00 Estelle és Kónyai Tibor Jazz Duó

*Fő tér*
17:00 Dudora Zenekar – Aranyszárnyú Angyal
18:00 A negyedik adventi gyertya közös ünnepélyes meggyújtása

Térkép

Szállás keresése a közelben